Sportowy Goleniów

Mieszkańcy Gminy Goleniów kochają sport i aktywność fizyczną. Każdego dnia bez względu na pogodę na wystkich obiektach sportowych, w lesie, parku, ścieżkach rowerowych i biegowych możemy zobaczyć amatorów aktywności fizycznej i zawodników trenujących pod czujnym okiem trenerów. Cieszy fakt inwestowania mieszkańców w swoje zdrowie i ciągły rozwój profesjonalnego sportu. Amatorska aktywność fizyczna, jak również profesjonalne treningi wielu zawodników w wielu dyscyplinach sportowych uprawianych w Goleniowie są zaspakajane dzięki posiadanej bazie sportowej. Mamy nowoczesne hale sportowe, basen, marinę Lubczyna, lodowisko, ścieżki rowerowe, szlak kajakowy ,,Meandry Iny”, stadion piłkarsko-atletyczny i wiele dobrych obiektów sportowych przyszkolnych.

Sportowy Goleniów

W Goleniowie w ciągu roku kalendarzowego organizowanych jest ponad 280 imprez, projektów i wydarzeń sportowych. Organizowane są imprezy szkolne o zasięgu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, jak również imprezy sportowe ogólnopolskie czy światowe w różnych dyscyplinach sportowych. Biegacze i kibice od ponad 30 lat mają swoją imprezę biegową pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Każdego roku na trasach biegowych staje około 4000 biegaczy amatorów i zawodowców. W 2018 r. zorganizowany był Miting lekkoatletyczny Bestseller® Goleniów Athletics Park. Uczestnikami byli czołowi zawodnicy europy i świata. Kibice siatkówki we wrześniu mają swoją imprezę Goleniów Cup, gdzie mogą oglądać mecze zespołów siatkarskich kobiet grających w ekstralidze piłki siatkowej.

Sportowy Goleniów

Dzieje się. W Goleniowie nie można się nudzić. Ciągła aktywność i nadpobudliwość goleniowian w sferze kultury fizycznej pobudza i dopinguje władze miejskie, instytucje i stowarzyszenia do dalszych działań w zakresie zaspakajania potrzeb mieszkańców.