List Starosty Goleniowskiego Tomasza Stanisławskiego

Zachodniopomorskie Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka organizowane w tym roku na terenie powiatu goleniowskiego w Goleniowie to niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu lokalnego sportu, a także znacząca lekcja komunikacji społecznej, podczas której promowane są wychowawcze i ponadczasowe idee olimpizmu i zasad fair play. Impreza ma na celu popularyzowanie kultury fizycznej oraz propagowanie zdrowego trybu życia.
Zauważalne jest od lat w Polsce, tym samym również w Powiecie Goleniowskim, ogromne zainteresowanie młodzieży wszelkim współzawodnictwem i rozwijaniem swoich umiejętności sportowych. Można by mnożyć nazwiska zarówno uczniów naszych szkół, jak i ich nauczycieli pochłoniętych wolą sportowej walki o jakże ważne światło olimpijskie i ducha sportu. Bogaty kalendarz wydarzeń sportowych, licznie organizowane turnieje i rozgrywki na szczeblu szkolnym, gminnym, powiatowym i wojewódzkim dowodzą temu, że sport stanowi bardzo ważne miejsce w życiu młodego pokolenia dorastającego w naszym regionie.
Do listy nazwisk Olimpijczyków związanych z naszym Powiatem wymienionych na sąsiedniej stronie przez Pana Burmistrza Gminy Goleniów dodać niewątpliwie należy trzech wybitnych kolarzy: Zbigniewa Szczepkowskiego, uczestnika Igrzysk w Montrealu w roku 1976, Mariana Turowskiego, olimpijczyka z Seulu z roku 1988 oraz przede wszystkim Rajmunda Zielińskiego, olimpijczyka z Tokio (1964) i Meksyku (1968), zwycięzcę Tour de Pologne w roku 1964.
Każda z gmin z terenu powiatu goleniowskiego posiada swoją indywidualną historię ludzi i osiągnięć związanych z propagowaniem idei olimpijskich, dlatego pragnę w tym miejscu złożyć wszystkim, którym te idee są bliskie, serdeczne życzenia, aby Dni Olimpijczyka przypomniały nam ile wysiłku, determinacji i wreszcie satysfakcji kosztuje osiąganie sportowych wyników i pobijanie zwłaszcza swoich osobistych rekordów.

Starosta Goleniowski
Tomasz Stanisławski