List Prezesa Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisława Kopcia

Szanowni Państwo,

W imieniu Zachodniopomorskiej Rodziny Olimpijskiej witam serdecznie wszystkich uczestników Zachodniopomorskich Wojewódzkich Uroczystości Dni Olimpijczyka, których gospodarzem w szczególnym roku 100 lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest Gmina Miasto Goleniów i Powiat Goleniowski.
Każdego roku podczas Dni Olimpijczyka na pięknych, nowoczesnych obiektach sportowych Pomorza Zachodniego odbywa się blisko 100 imprez organizowanych przez Szkoły, Kluby Olimpijczyka, organizacje sportowe i samorządy, które promują wartości olimpijskie oraz Zachodniopomorskich Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.
26 kwietnia 2019 roku Goleniowski Stadion Miejski, Dom Kultury oraz 5 Szkół im. Polskich Olimpijczyków będą miejscem podziękowań za sportowe osiągnięcia zawodnikom, trenerom, działaczom i nauczycielom Gminy, Powiatu Goleniowskiego i Województwa. Będzie to również okazja do wręczenia I, II i III Kółek Olimpijskich młodym sportowcom – nadziejom olimpijskim w Powiecie Goleniowskim obchodzących w 2019 r. swoje jubileusze.
Tegoroczne Dni Olimpijczyka to również okazja aby w imieniu olimpijczyków podziękować samorządom województwa zachodniopomorskiego z gospodarzami – Gminą i Powiatem Goleniów na czele za wspieranie sportu, ruchu olimpijskiego i jego najwybitniejszych postaci.

Stanisław Kopeć
Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej