List Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

List Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i własnym serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników Wojewódzkich Uroczystości Dni Olimpijczyka 2019 w Zachodniopomorskiem.
Cieszę się, że Zachodniopomorska Rada Olimpijska rolę gospodarza tej imprezy powierzyła Miastu i Gminie Goleniów, a gospodarze na pewno godnie podejmą swych gości – wybitnych olimpijczyków i działaczy ruchu olimpijskiego.
Nie jest dla nas tajemnicą, iż Goleniów należy do najbardziej usportowionych ośrodków Pomorza Zachodniego. Wiemy, że od ponad 8 lat konsekwentnie realizuje własną strategię rozwoju sportu, że działa tam Gminna Rada Sportu, a miejscowe kluby mogą poszczycić się już wieloma sukcesami, nie tylko na arenie regionalnej. Takie osoby jak choćby Krystian Zalewski – olimpijczyk z Rio de Janeiro czy Ewa Durska – mistrzyni paraolimpijska z Sydney, Londynu i Rio mogą na pewno być wzorami dla nowych zastępów trenujących.
Goleniów może też pochwalić się szeregiem własnych imprez sportowych, a wspaniałej obsady uczestników i gości ubiegłorocznej 30. Mili Niepodległości mogłyby pozazdrościć mu inne, znacznie większe ośrodki.
Jestem przekonany, że w ramach tegorocznych Dni Olimpijczyka na terenie całego województwa zachodniopomorskiego – od Polic po Wałcz i od Sławna po Myślibórz – odbędzie się wiele różnorodnych imprez, które zbliżą znaczną grupę rodaków do sportu, a zwłaszcza do obchodzącego w tym roku swoje 100-lecie polskiego ruchu olimpijskiego. Nade wszystko jednak powinny one służyć promocji zdrowego, sportowego stylu życia.

Gospodarzom Goleniowa dziękuję za podjęcie się roli organizatora tegorocznych Dni, a wszystkich w jakikolwiek sposób wspierających to wydarzenie zapewniam, że działają w słusznej sprawie.

Prezes
Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Andrzej Kraśnicki

Warszawa, w kwietniu 2019 r.